TELESKOPİK RAMPA

Teleskopik rampa; beton içine gömülü, özellikle konteyner yüklemelerinde menteşeli rampaların dilinin yetmediği durumlar için dili daha uzun teleskopik rampalar tercih edilmektedir. Teleskopik rampalar yüklenicilerin rampaya yaklaştıktan sonra rampadaki dilin ayarlanmasıyla birlikte yüklenicilere ileri geri yapılmasına gerek kalmayan rampa ve yüklenici ayarını kendi yapıp forklift ve transpalet yolunu oluşturan çok kullanışlı ve uzun ömürlü rampalardır.

Rampanın dil kısmı yükleme esnasında yükü aracın dorsesine basarak araca ve montajlı bulunduğu beton zemine verirler. Bu sayede rampayı kaldırıp aracın dorsesine oturmasını sağlayan hidrolik pistonlarına yük gelmesi engellenmiş olunmaktadır. Aynı zamanda bu araç ile rampa arasında tam bir kenetlenme gerçekleşmiş, rampa ve araç amortisörleri senkronize olarak çalışmış olur.

Teleskopik rampalar forklift ve transpalet kullanıcılarına çok kolay yükleme imkanı ve yüklemelerini güvenilir bir yöntemle yapmaları için dizayn edilmiş makinalardır. Teleskopik rampalarda 2 adet piston bulunmaktadır. Bir tane piston ana kaldırıcı bir diğer pistonda dil grubunu dışarı iten pistondur. Bu pistonlar marifetiyle kalkan teleskopik rampa araç dorsesine dorse yaklaştıktan sonra panosundaki dil itme butonu vasıtasıyla yükleme yolunu ayarlar.

Detaylı bilgi almak için lütfen 0216 441 81 91 numaralı telefondan bizi arayınız.

TELESKOPİK RAMPA UYGULAMALARIMIZ